Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Inter | 33 | 78 | 78 - 29 | |
| 2. | Milan | 33 | 66 | 48 - 27 | |
| 3. | Napoli | 33 | 64 | 48 - 33 | |
| 4. | Juventus | 33 | 63 | 57 - 29 | |
| 5. | Como | 33 | 58 | 57 - 28 | |
| 6. | Roma | 33 | 58 | 46 - 29 | |
| 14. | Parma | 33 | 39 | 24 - 40 |
| Zawodnik | Bramki | ||
| Mateo Pellegrino | 8 | ||
| Adrian Bernabe | 3 | ||
| Enrico Del Prato | 2 | ||
| Patrick Cutrone | 1 | ||
| Alessandro Circati | 1 |
| 33 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Sassuolo | 2 - 1 | Como | ||
| Inter | 3 - 0 | Cagliari | ||
| Udinese | 0 - 1 | Parma | ||
| Napoli | 0 - 2 | Lazio | ||
| Roma | 1 - 1 | Atalanta | ||
| Cremonese | 0 - 0 | Torino | ||
| Hellas | 0 - 1 | Milan | ||
| Pisa | 1 - 2 | Genoa | ||
| Juventus | 2 - 0 | Bologna | ||
| Lecce | 1 - 1 | Fiorentina | ||
vs Udinese
45
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27
Stacja Sky, będąca właścicielem praw do transmisji spotkań Serie A, wysłała specjalny list do władz ligi, w którym domaga się wyjaśnień w sprawie tego, jak sprawa Gialloblu ma zostać rozwiązana.
"Szanowni Państwo. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją, która wywiązała się wokół Parmy. Liga już straciła swoją regularność i jesteśmy zaskoczeni, że nie doszło do żadnych działań z Państwa strony, które zapobiegłyby tej sytuacji. Prosimy o wyjaśnienie tego co zamierzają Państwo uczynić w tej sprawie. Spodziewamy się, że pieniądze wypłacane regularnie przez naszą firmę posłużą do rozwiązania tej sytuacji. Mamy również nadzieję, że wszystko odbędzie się z poszanowaniem klubu Parmy i jej kibiców."
Tym samym klimat przed jutrzejszym spotkaniem władz ligi, które zdecydują o losie Parmy stał się jaszcze cięższy. Jest jednak jasne, że Sky, które rocznie płaci Lega Serie A ponad 650 mln euro, oczekuje iż ligowi oficjele pozwolą Gialloblu dokończyć sezon.
Budowa obecnego stadionu Parmy, została zainicjowana w 1922 roku, przez prawnika i ówczesnego prezesa klubu - Ennio Tardini. Obiekt został ukończony dokładnie 16 września 1923 i jeszcze w tym samym roku, nastąpiła jego inauguracja. Niestety sam Tardini, zmarł krótko przed tym wydarzeniem i nie dostąpił zaszczytu uczestnictwa w nim. W formie hołdu dla jego osoby, stadion został ostatecznie nazwany jego nazwiskiem.
Komentarze (0)