Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Inter | 33 | 78 | 78 - 29 | |
| 2. | Milan | 33 | 66 | 48 - 27 | |
| 3. | Napoli | 33 | 64 | 48 - 33 | |
| 4. | Juventus | 33 | 63 | 57 - 29 | |
| 5. | Como | 33 | 58 | 57 - 28 | |
| 6. | Roma | 33 | 58 | 46 - 29 | |
| 14. | Parma | 33 | 39 | 24 - 40 |
| Zawodnik | Bramki | ||
| Mateo Pellegrino | 8 | ||
| Adrian Bernabe | 3 | ||
| Enrico Del Prato | 2 | ||
| Patrick Cutrone | 1 | ||
| Alessandro Circati | 1 |
| 33 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Sassuolo | 2 - 1 | Como | ||
| Inter | 3 - 0 | Cagliari | ||
| Udinese | 0 - 1 | Parma | ||
| Napoli | 0 - 2 | Lazio | ||
| Roma | 1 - 1 | Atalanta | ||
| Cremonese | 0 - 0 | Torino | ||
| Hellas | 0 - 1 | Milan | ||
| Pisa | 1 - 2 | Genoa | ||
| Juventus | 2 - 0 | Bologna | ||
| Lecce | ? - ? | Fiorentina | ||
vs Udinese
45
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27
Mercato Parmy póki co stoi w miejscu, jednak lista potencjalnych życzeń Crociatich stale się powiększa, o czym dziś donosi Gazzetta di Parma.
Jak czytamy na łamach lokalnego dziennika, Parma miała zwrócić swój wzrok w kierunku osoby Tomasa Rigo. 23-letni, środkowy pomocnik, będący reprezentantem Słowacji, występuje obecnie w barwach Banika Ostrava, zaś swoimi dobrymi występami w poprzednim sezonie ligowym (29 meczów, 1 gol, 5 asyst) ściągnął na siebie uwagę również innych włoskich ekip w tym Bologny i Hellasu. Co jednak istotne, pozyskanie Rigo może wiązać się z relatywnie sporym wydatkiem, a to z uwagi na fakt, iż piłkarz przed paroma miesiącami przedłużył swoją umowę z czeskim klubem, co pozwala windować jego cenę, która ma obecnie oscylować wokół 5-6 mln euro.
Budowa obecnego stadionu Parmy, została zainicjowana w 1922 roku, przez prawnika i ówczesnego prezesa klubu - Ennio Tardini. Obiekt został ukończony dokładnie 16 września 1923 i jeszcze w tym samym roku, nastąpiła jego inauguracja. Niestety sam Tardini, zmarł krótko przed tym wydarzeniem i nie dostąpił zaszczytu uczestnictwa w nim. W formie hołdu dla jego osoby, stadion został ostatecznie nazwany jego nazwiskiem.
Komentarze (0)