Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Inter | 33 | 78 | 78 - 29 | |
| 2. | Milan | 33 | 66 | 48 - 27 | |
| 3. | Napoli | 33 | 64 | 48 - 33 | |
| 4. | Juventus | 33 | 63 | 57 - 29 | |
| 5. | Como | 33 | 58 | 57 - 28 | |
| 6. | Roma | 33 | 58 | 46 - 29 | |
| 14. | Parma | 33 | 39 | 24 - 40 |
| Zawodnik | Bramki | ||
| Mateo Pellegrino | 8 | ||
| Adrian Bernabe | 3 | ||
| Enrico Del Prato | 2 | ||
| Patrick Cutrone | 1 | ||
| Alessandro Circati | 1 |
| 33 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Sassuolo | 2 - 1 | Como | ||
| Inter | 3 - 0 | Cagliari | ||
| Udinese | 0 - 1 | Parma | ||
| Napoli | 0 - 2 | Lazio | ||
| Roma | 1 - 1 | Atalanta | ||
| Cremonese | 0 - 0 | Torino | ||
| Hellas | 0 - 1 | Milan | ||
| Pisa | 1 - 2 | Genoa | ||
| Juventus | 2 - 0 | Bologna | ||
| Lecce | 1 - 1 | Fiorentina | ||
vs Udinese
45
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27
Vincenzo Pincolini - były trener przygotowania fizycznego w Parmie, który obecnie pracuje w reprezentacji Łotwy, był gościem audycji "PARMATALK", gdzie wypowiedział się na temat ostatniego meczu z Venezią oraz kilku zawodników Crociatich, w tym Ange-Yoana Bonny'ego.
Mecz z Venezią: "Parma zdobyła niezwykle istotne trzy punkty. Było to ważne nie tylko z uwagi na starcie z bezpośrednim rywalem, w walce o utrzymanie, ale również sytuację kadrową, bowiem do Wenecji, Crociati udali się mocno osłabieni. Zdobycie punktów w takich okolicznościach daje ci niesamowitą pewność siebie oraz zapewnia spokój. W mojej opinii, w tej chwili, w Serie A, są dwie drużyny, które zdecydowanie odstają od reszty stawki i można je określić mianem faworytów do spadku. Są to Lecce oraz właśnie Venezia. Dlatego też wygrana na Pezno, to dla drużyny Pecchii, to wielka sprawa. Poza Venezią i Lecce, reszta stawki, jest na bardzo zbliżonym poziomie i w związku z tym, naprawdę każdy punkt jest na wagę złota."
Bonny: "W porównaniu do zeszłego sezonu, w którym i tak mógł się podobać, teraz zaliczył zdecydowany skok jakości. To piłkarz o niesamowitym potencjale, który sufit swoich możliwości ma wysoko. Aż ciężko pomyśleć, jak daleko może on zajść, jeśli nadal będzie rozwijał się w takim tempie, jak do tej pory. W mojej opinii jest to zawodnik, który w niedługim czasie może być warty nawet 40 mln euro. Obstawiam, że w tym sezonie, jeśli wszystko dobrze się potoczy, może zapewnić Parmie nawet 12-13 goli. Bonny to prawdziwy potwór jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Jest zdolny do gry, na całej długości boiska. Do tego, chociażby w przeciwieństwie do Mana, któremu zdarzają się słabsze okresy, Bonny jest graczem gwarantującym ciągłość. Jedyne czego tak naprawdę mu brakuje, aby można go określić napastnikiem kompletnym, to cynizm pod bramką, jednak obstawiam, że to przyjdzie wraz z doświadczeniem. Poza tym wszystko jest u niego na właściwym miejscu. To dobry chłopak, w pełni skoncentrowany na ciężkiej pracy, który do każdego treningu podchodzi w pełni profesjonalnie. Nie mam wątpliwości, że to piłkarz na międzynarodowy poziom, który ma przed sobą wielką przyszłość."
Del Prato: "Takie zawodnika, chciałby mieć w kadrze każdy trener. Bardzo liczyłem na to, że przy okazji tej przerwy reprezentacyjnej, dostanie on powołanie od Spallettiego. Tak się niestety nie stało, jednak mimo wszystko sam fakt znalezienia się w grupie obserwowanej przez selekcjonera jest czymś istotnym. Dla mnie nie jest żadnym przypadkiem to, że to właśnie Del Prato pełni rolę kapitana Parmy. Miałem okazję z nim pracować przy okazji młodzieżowych reprezentacji i zawsze odznaczał się wielką inteligencją, zaangażowaniem, charakterem prawdziwego lidera oraz wielką etyką pracy. Jest jednym z tych zawodników, którzy w sferze mentalnej są w stanie istotnie wpłynąć na funkcjonowanie drużyny. Mam szczerą nadzieję, że wkrótce zobaczę go w Squadra Azzurra, bo wiem, że na to zasługuje."
Sits: "W ostatnich dniach miała miejsce dziwna sytuacja. Do Sitsa odezwała się reprezentacja Niemiec, w kwestii powołania, choć nikt nie rozumie do końca po co. Niemniej Dario to piłkarz Parmy, którego warto jest mieć na uwadze. Po ciężkiej kontuzji, którą odniósł w zeszłym sezonie, nie ma już śladu i był on w stanie z marszu wywalczyć sobie miejsce, w podstawowym składzie, w silnej drużynie holenderskiej drugiej ligi. W Helmond radzi on sobie znakomicie, równie dobrze wygląda też na zgrupowania reprezentacji Łotwy. Myślę, że ma on wszelkie cechy, aby na poważnie powalczyć o miejsce w pierwszym zespole Parmy, po zakończeniu tego sezonu."
Budowa obecnego stadionu Parmy, została zainicjowana w 1922 roku, przez prawnika i ówczesnego prezesa klubu - Ennio Tardini. Obiekt został ukończony dokładnie 16 września 1923 i jeszcze w tym samym roku, nastąpiła jego inauguracja. Niestety sam Tardini, zmarł krótko przed tym wydarzeniem i nie dostąpił zaszczytu uczestnictwa w nim. W formie hołdu dla jego osoby, stadion został ostatecznie nazwany jego nazwiskiem.
Komentarze (0)