Panel Usera

Zaloguj się

Tabela ligowa

Serie A

P.KlubM. Pkt.+ / -
1.Inter327575 - 29
2.Napoli326448 - 31
3.Milan326347 - 27
4.Juventus326055 - 29
5.Como325856 - 26
6.Roma325745 - 28
14.Parma 323623 - 40

Strzelcy Parmy

ZawodnikBramki
Mateo Pellegrino 8
Adrian Bernabe 3
Enrico Del Prato 2
Patrick Cutrone 1
Alessandro Circati 1

Wyniki Serie A

33 kolejka
Sassuolo 2 - 1 Como
Inter 3 - 0 Cagliari
Udinese 0 - 1 Parma
Napoli 0 - 2 Lazio
Roma 1 - 1 Atalanta
Cremonese ? - ? Torino
Hellas ? - ? Milan
Pisa ? - ? Genoa
Juventus ? - ? Bologna
Lecce ? - ? Fiorentina

Zawodnik meczu

7.0

Nesta Elphege

vs Udinese

45

rozegrane
minuty

1

zdobyte
bramki

0

zaliczone
asysty

Kontuzje

Matija Frigan

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27

Benjamin Cremaschi

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27



Partnerzy

Aktualności

Parma vs Hellas: Ciekawostki statystyczne

news image
© parmacalcio1913.com

Opta - Stats Perform, opublikowało kilka ciekawostek statystycznych, związanych z niedzielnym spotkaniem, z Hellasem.


  • W pierwszej rundzie, w meczu rozegranym 23 listopada, Parma wygrała z Hellasem w Weronie 2:1. Tym samym Crociati po raz drugi w historii swoich występów w Serie A mogą wygrać oba starcia z Hellasem w jednym sezonie. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w kampanii 1996/1997 pod wodzą Carlo Ancelottiego.

  • Hellas wygrał ostatni mecz wyjazdowy z Parmą w Serie A (3:2, 15 grudnia 2024 roku). Nigdy nie zdarzyło się, aby zespół z Werony wygrał dwa kolejne mecze wyjazdowych z ekipą Crociatich w najwyższej klasie rozgrywkowej.

  • Parma wygrała ostatni mecz ligowy z Bologną 1:0. Tym samym po raz pierwszy od lipca 2020 roku Crociati mogą odnieść dwa zwycięstwa z rzędu w Serie A. Wówczas, pod wodzą Roberto D'Aversy, pokonali Napoli oraz Brescię

  • Parma wygrała tylko jeden z ostatnich 10 meczów ligowych na Stadio Tardini (1 zwycięstwo, 3 remisy, 6 porażek) — 1:0 z Fiorentiną 27 grudnia po golu Olivera Sørensena.

  • W obecnym sezonie Serie A tylko Pisa (12) zremisowała więcej meczów niż Hellas — 9 (tyle samo co Atalanta, Lazio i Fiorentina). Co więcej, po remisie 0:0 z Pisą w ostatniej kolejce Hellas po raz pierwszy od października 2025 roku może zremisować dwa mecze Serie A z rzędu (w tym przypadku z Pisą i Cagliari).

  • Parma i Hellas nie zdobyły bramki w 12 meczach w tym sezonie. Pod tym względem w całej Serie A gorsze jest tylko Lecce, które nie strzeliło gola w 13 spotkaniach trwającej kampanii.

  • Biorąc pod uwagę mecze pomiędzy siedmioma najsłabszymi drużynami w tabeli Serie A (Parma, Genoa, Cremonese, Lecce, Fiorentina, Pisa i Hellas), Parma zdobyła najwięcej punktów — 15 w ośmiu meczach (4 wygrane, 3 remisy, 1 porażka). Z drugiej strony Hellas zremisował najwięcej spotkań w tym gronie — 5 (tyle samo co Genoa), zdobywając osiem punktów w ośmiu meczach; tylko Pisa (7) i Fiorentina (5) zdobyły mniej.

  • W tym sezonie Serie A Parma zdobyła najmniej goli w pierwszych połowach spotkań — 6.

  • Żadna drużyna Serie A w obecnym sezonie nie zdobyła mniej bramek w drugich połowach niż Hellas — 6 (tyle samo co Lecce).

  • Wszystkie sześć bramek Mateo Pellegrino w tym sezonie padło przeciwko drużynom znajdującym się obecnie w dolnej połowie tabeli.







Komentarze (0)






Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze








Czy wiesz, że...

Budowa obecnego stadionu Parmy, została zainicjowana w 1922 roku, przez prawnika i ówczesnego prezesa klubu - Ennio Tardini. Obiekt został ukończony dokładnie 16 września 1923 i jeszcze w tym samym roku, nastąpiła jego inauguracja. Niestety sam Tardini, zmarł krótko przed tym wydarzeniem i nie dostąpił zaszczytu uczestnictwa w nim. W formie hołdu dla jego osoby, stadion został ostatecznie nazwany jego nazwiskiem.

Zdjęcie tygodnia

Dzięki trafieniu Elphege, Parma pokonała Udinese na jego terenie i może być już praktycznie pewna utrzymania w Serie A.

Video tygodnia

Udinese 0:1 Parma: Skrót

  • ASRoma.pl
  • Parma Fans Worldwide
  • Siena.com.pl
  • Flamengo
  • LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United
  • FC-Porto.pl
  • Shoutbox