Panel Usera

Zaloguj się

Tabela ligowa

Serie A

P.KlubM. Pkt.+ / -
1.Inter337878 - 29
2.Milan336648 - 27
3.Napoli336448 - 33
4.Juventus336357 - 29
5.Como335857 - 28
6.Roma335846 - 29
14.Parma 333924 - 40

Strzelcy Parmy

ZawodnikBramki
Mateo Pellegrino 8
Adrian Bernabe 3
Enrico Del Prato 2
Patrick Cutrone 1
Alessandro Circati 1

Wyniki Serie A

33 kolejka
Sassuolo 2 - 1 Como
Inter 3 - 0 Cagliari
Udinese 0 - 1 Parma
Napoli 0 - 2 Lazio
Roma 1 - 1 Atalanta
Cremonese 0 - 0 Torino
Hellas 0 - 1 Milan
Pisa 1 - 2 Genoa
Juventus 2 - 0 Bologna
Lecce 1 - 1 Fiorentina

Zawodnik meczu

7.0

Nesta Elphege

vs Udinese

45

rozegrane
minuty

1

zdobyte
bramki

0

zaliczone
asysty

Kontuzje

Matija Frigan

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27

Benjamin Cremaschi

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27



Partnerzy

Aktualności

Parma i jej piłkarze w statystykach, po dwunastu kolejkach

news image
© parmacalcio1913.com

Oficjalna strona internetowa Parma, podzieliła się statystycznymi ciekawostkami, związanymi z osiągami piłkarzy Crociatich, po dwunastu kolejkach Serie A.

Jako pierwszy wspomniany został Dennis Man, który plasuje się na trzecim miejscu, w klasyfikacji kluczowych podań (podań tuż przed strzałem). Do tej pory rumuński skrzydłowy, wykonał 23 takie zagrania i pod tym względem ustępuje jedynie Federico Dimarco z Interu (25) oraz Nico Pazowi z Como (24). W czołówce tego zestawienia, które przedstawiamy poniżej, jest też inny gracz Crociatich - Adrian Bernabe, z 19 kluczowymi podaniami na koncie.

Federico Dimarco - 25
Nico Paz - 24
Dennis Man -23
Ademola Lookman - 21
Christian Pulisic -21
Aaron Martin - 20
Adriàn Bernabé -19
Gabriel Strefezza - 19
Mattia Zaccagni - 18
Razvan Marin -18
Antonio Gallo -18


Man jest z kolei najlepszym piłkarzem ligi, pod względem wykreowanych sytuacji bramkowych. Jak na razie, stworzył on swoim kolegom 26 okazji do zdobycia gola i pod tym względem nie ma lepszego zawodnika, w całej Serie A.

Warto również przyjrzeć się osiągom Adriana Bernabe, który po dwunastu ligowych kolejkach jest drugim piłkarzem, w skali ligi pod względem tak zwanych "line breaking passes", czyli podań przechodzących przez minimum jedną linię pressingu rywala. Hiszpański pomocnik Crociatich, wykonał 123 takie zagrania i jedynie Mauel Locatelli z Juventusu (142), wyprzedza go w tej klasyfikacji.

Manuel Locatelli - 142
Adrian Bernabe - 123
Marten de Roon - 122
Angelino - 120
Giovanni Di Lorenzo - 119


Z kolei Parma jako drużyna, dobrze prezentuje się w niektórych statystykach ofensywnych, w tym przede wszystkim liczbie bezpośrednich ataków. W istocie bowiem, Crociati przeprowadzili 24 takie ataki, co daje im trzecie miejsce w skali ligi, tuż za Milanem (26) i Atalantą (25).

Milan - 26
Atalanta - 25
Parma - 24
Juventus - 23
Napoli - 22
Como - 21
Udinese - 21
Lazio - 20
Lecce - 20

 







Komentarze (0)






Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze








Czy wiesz, że...

Budowa obecnego stadionu Parmy, została zainicjowana w 1922 roku, przez prawnika i ówczesnego prezesa klubu - Ennio Tardini. Obiekt został ukończony dokładnie 16 września 1923 i jeszcze w tym samym roku, nastąpiła jego inauguracja. Niestety sam Tardini, zmarł krótko przed tym wydarzeniem i nie dostąpił zaszczytu uczestnictwa w nim. W formie hołdu dla jego osoby, stadion został ostatecznie nazwany jego nazwiskiem.

Zdjęcie tygodnia

Dzięki trafieniu Elphege, Parma pokonała Udinese na jego terenie i może być już praktycznie pewna utrzymania w Serie A.

Video tygodnia

Udinese 0:1 Parma: Skrót

  • ASRoma.pl
  • Parma Fans Worldwide
  • Siena.com.pl
  • Flamengo
  • LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United
  • FC-Porto.pl
  • Shoutbox