Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Inter | 32 | 75 | 75 - 29 | |
| 2. | Napoli | 32 | 64 | 48 - 31 | |
| 3. | Milan | 32 | 63 | 47 - 27 | |
| 4. | Juventus | 32 | 60 | 55 - 29 | |
| 5. | Como | 32 | 58 | 56 - 26 | |
| 6. | Roma | 32 | 57 | 45 - 28 | |
| 14. | Parma | 32 | 36 | 23 - 40 |
| Zawodnik | Bramki | ||
| Mateo Pellegrino | 8 | ||
| Adrian Bernabe | 3 | ||
| Enrico Del Prato | 2 | ||
| Patrick Cutrone | 1 | ||
| Alessandro Circati | 1 |
| 32 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Roma | 3 - 0 | Pisa | ||
| Torino | 2 - 1 | Hellas | ||
| Cagliari | 1 - 0 | Cremonese | ||
| Milan | 0 - 3 | Udinese | ||
| Atalanta | 0 - 1 | Juventus | ||
| Genoa | 2 - 1 | Sassuolo | ||
| Parma | 1 - 1 | Napoli | ||
| Bologna | 2 - 0 | Lecce | ||
| Como | 3 - 4 | Inter | ||
| Fiorentina | 1 - 0 | Lazio | ||
vs Napoli
72
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27
Lorenzo Minotti, kapitan Parmy z lat 90., a także były piłkarz Fiorentiny, udzielił wywiadu dla Radio FirenzeViola, w którym odniósł się do nadchodzącego niedzielnego meczu we Florencji.
"Obie drużyny przystępują do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Parma jest praktycznie bezpieczna i dzięki ostatnim wynikom znacząco awansowała w tabeli. Moim zdaniem już teraz można powiedzieć, że Crociati to zespół, który stosunkowo wcześnie wypisał się ze żmudnej walki o utrzymanie i - mimo młodego wieku kadry - prezentuje dojrzały futbol. Parma często oddaje inicjatywę rywalom, ale potrafi być skuteczna wtedy, gdy jest to potrzebne. Oczywiście po drodze zespół Cuesty miał też nieco szczęścia, jednak w dłuższej perspektywie, jeśli osiąga wyniki, oznacza to, że ma swoją jakość - zwłaszcza że wygrał wiele bezpośrednich spotkań.
Fiorentina natomiast, gdy wydawało się, że może nabrać rozpędu, wróciła do swoich starych problemów. Uwidoczniły się też braki z zimowego okna transferowego, które w mojej ocenie było w 60% udane, a w 40% nie spełniło oczekiwań - przede wszystkim ze względu na brak kluczowego obrońcy. Co prawda przyszedł Rugani, ale nie jest to zawodnik o profilu, jakiego potrzebowała Viola. Drużynie brakuje również defensywnego pomocnika."
Źródło:
A. Toti, Minotti: "Parma e Fiorentina arrivano con stati d'animo opposti.", ParmaLive.com, https://parmalive.com/ultim-ora/minotti-parma-e-fiorentina-arrivano-con-stati-d-animo-opposti-i-crociati-hanno-valore-e-si-sono-tirati-fuori-dalla-lotta-246798, [dostęp: 05.03.2026].
Budowa obecnego stadionu Parmy, została zainicjowana w 1922 roku, przez prawnika i ówczesnego prezesa klubu - Ennio Tardini. Obiekt został ukończony dokładnie 16 września 1923 i jeszcze w tym samym roku, nastąpiła jego inauguracja. Niestety sam Tardini, zmarł krótko przed tym wydarzeniem i nie dostąpił zaszczytu uczestnictwa w nim. W formie hołdu dla jego osoby, stadion został ostatecznie nazwany jego nazwiskiem.
Komentarze (0)