Panel Usera

Zaloguj się

Tabela ligowa

Serie A

P.KlubM. Pkt.+ / -
1.Inter337878 - 29
2.Milan336648 - 27
3.Napoli336448 - 33
4.Juventus336357 - 29
5.Como335857 - 28
6.Roma335846 - 29
14.Parma 333924 - 40

Strzelcy Parmy

ZawodnikBramki
Mateo Pellegrino 8
Adrian Bernabe 3
Enrico Del Prato 2
Patrick Cutrone 1
Alessandro Circati 1

Wyniki Serie A

33 kolejka
Sassuolo 2 - 1 Como
Inter 3 - 0 Cagliari
Udinese 0 - 1 Parma
Napoli 0 - 2 Lazio
Roma 1 - 1 Atalanta
Cremonese 0 - 0 Torino
Hellas 0 - 1 Milan
Pisa 1 - 2 Genoa
Juventus 2 - 0 Bologna
Lecce 1 - 1 Fiorentina

Zawodnik meczu

7.0

Nesta Elphege

vs Udinese

45

rozegrane
minuty

1

zdobyte
bramki

0

zaliczone
asysty

Kontuzje

Matija Frigan

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27

Benjamin Cremaschi

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27



Partnerzy

Aktualności

Keita będzie kluczowy w układance Chivu?

news image
© parmacalcio1913.com

Jednym z cichych bohaterów sobotnich derbów z Bologną, był Mandela Keita. Belgijski pomocnik rozegrał jeden ze swoich najlepszych meczów w sezonie, zaś w głosowaniu kibiców Crociatich, otrzymał on nawet tytuł MVP.

Dobry występ Keity nie uszedł też uwadze Gazzetta dello Sport, która komplementując dziś tego zawodnika, podkreśla, iż może stać on się prawdziwym filarem dla pomocy Crociatich, w projekcie Cristiana Chivu.

Występ Mandeli Keity, w spotkaniu przeciwko Bolognie, spełnił oczekiwania, względem tego zawodnika, jakie stawiane były od początku sezonu. Po trudnym starcie meczu, belgijski pomocnik opanował środek pola, robiąc wielki użytek ze swojej fizyczności, za sprawą której dominował nad piłkarzami Italiano. Keita działał niczym falochron, o który rozbijała się ofensywa Bologny, zaś jego wkład w porządkowanie oraz czuwanie nad właściwą organizacją taktycznej gry Parmy, był olbrzymi i nie do przecenienia. Być może, po słabym początku sezonu, wreszcie nadchodzi jego czas, aby błyszczeć. Fizyczne oraz techniczne umiejętności Keita mogą okazać się decydującą bronią, w pozostałej części rozgrywek. Chivu będzie jednak musiał nim odpowiednio pokierować, aby uczynić go prawdziwym punktem odniesienia, w drugiej linii Crociatich.

 







Komentarze


Don't give me hope...

Michal; 26 lutego 2025; 13:14

Powiem tak, Keita ma wszelkie predyspozycje, żeby być takim koniem pociągowym w środku pola, pracusiem od czarnej roboty, pokroju Barilli. Wydaje się, że to 4-3-3 jest dla niego dużo bardziej korzystnym środowiskiem aniżeli 4-2-3-1. Tak więc jakieś nadzieje można względem niego mieć. Mecz z Bologną był bardzo zachęcający, ale prawdziwym testem będzie Udinese, które bazuje na twardej fizycznej grze. Jeśli tam Keita da radę, to powoli (w jego kwestii) będzie można szampaniki otwierać i wyciągać pompki do baloników :P

odys; 26 lutego 2025; 15:48






Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze








Czy wiesz, że...

Budowa obecnego stadionu Parmy, została zainicjowana w 1922 roku, przez prawnika i ówczesnego prezesa klubu - Ennio Tardini. Obiekt został ukończony dokładnie 16 września 1923 i jeszcze w tym samym roku, nastąpiła jego inauguracja. Niestety sam Tardini, zmarł krótko przed tym wydarzeniem i nie dostąpił zaszczytu uczestnictwa w nim. W formie hołdu dla jego osoby, stadion został ostatecznie nazwany jego nazwiskiem.

Zdjęcie tygodnia

Dzięki trafieniu Elphege, Parma pokonała Udinese na jego terenie i może być już praktycznie pewna utrzymania w Serie A.

Video tygodnia

Udinese 0:1 Parma: Skrót

  • ASRoma.pl
  • Parma Fans Worldwide
  • Siena.com.pl
  • Flamengo
  • LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United
  • FC-Porto.pl
  • Shoutbox