Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Inter | 33 | 78 | 78 - 29 | |
| 2. | Milan | 33 | 66 | 48 - 27 | |
| 3. | Napoli | 33 | 64 | 48 - 33 | |
| 4. | Juventus | 33 | 63 | 57 - 29 | |
| 5. | Como | 33 | 58 | 57 - 28 | |
| 6. | Roma | 33 | 58 | 46 - 29 | |
| 14. | Parma | 33 | 39 | 24 - 40 |
| Zawodnik | Bramki | ||
| Mateo Pellegrino | 8 | ||
| Adrian Bernabe | 3 | ||
| Enrico Del Prato | 2 | ||
| Patrick Cutrone | 1 | ||
| Alessandro Circati | 1 |
| 33 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Sassuolo | 2 - 1 | Como | ||
| Inter | 3 - 0 | Cagliari | ||
| Udinese | 0 - 1 | Parma | ||
| Napoli | 0 - 2 | Lazio | ||
| Roma | 1 - 1 | Atalanta | ||
| Cremonese | 0 - 0 | Torino | ||
| Hellas | 0 - 1 | Milan | ||
| Pisa | 1 - 2 | Genoa | ||
| Juventus | 2 - 0 | Bologna | ||
| Lecce | 1 - 1 | Fiorentina | ||
vs Udinese
45
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27
Po spotkaniu z Atalantą, wywiadu dla oficjalnych, klubowych kanałów, udzielił kapitan Parmy - Enrico Del Prato.
Parma dziś zachwyciła.
To na pewno był dobry występ, w naszym wykonaniu. Oczywiście był to tylko sparing, jednak tak czy owak jest to dobra okazja, żeby się przetestować i spróbować wprowadzić w życie to nad czym pracujemy, na treningach. Jesteśmy szczęśliwi z faktu, że nasza praca przynosi rezultaty i zdaje się zmierzać w dobrym kierunku. Z drugiej strony mam pełne przekonanie, że gdy nadejdą mecze w mistrzostwach, Atalanta będzie wyglądała zupełnie inaczej niż dziś.
Pecchia na stałe przesunął Cię na środek obrony?
W zeszłym sezonie, grywałem na środku obrony i nie mam z tym żadnego problemu. Zawsze powtarzam, że jestem do pełnej dyspozycji trenera i jestem w stanie, dostosować się do jego wymagań taktycznych. To czy gram w środku, czy na boku obrony, nie ma większego znaczenia, zawsze daję z siebie 100% i staram się być jak najbardziej użyteczny dla drużyny.
Parma pokazała mnogość rozwiązań w ataku.
Styl jaki przyjęła Atalanta, bardzo nam odpowiadał. Mogliśmy zrobić użytek z naszej fizyczności oraz szybkości. Graliśmy odważnie, ale równocześnie zachowując pokorę. To był dobry występ. Udało nam się pokazać wiele rozwiązań, jakie testujmy na treningach i co ważniejsze przyniosły one, zamierzone efekty.
Dziś mocno bazowaliście na grze nogami Suzukiego.
Zion ma świetne umiejętności, w bardzo dobry sposób potrafi wprowadzić piłkę do gry. Na pewno, także w mistrzostwach, jego zdolności będą bardzo użyteczne.
Co zmieniło się względem zeszłego sezonu?
Kontynuujemy naszą pracę oraz ścieżkę rozwoju. Jesteśmy bogatsi o zeszłoroczne doświadczenia, które czynią nas lepszą drużyną. Chcemy grać proaktywny futbol, zdając sobie równocześnie sprawę z tego, że będą to zupełnie inne, dużo trudniejsze mistrzostwa, niż rok temu. Jesteśmy gotowi na poświęcenie oraz cierpienie.
Jak Ci się gra z Suzukim?
Musi jeszcze popracować nad swoim włoskim, aby być w pełni komunikatywnym, ale nie ulega wątpliwości, że jest to bramkarz o wielkich możliwościach. Ma czas, aby dostosować się do tego, czego wymaga od niego trener i zespół.
Budowa obecnego stadionu Parmy, została zainicjowana w 1922 roku, przez prawnika i ówczesnego prezesa klubu - Ennio Tardini. Obiekt został ukończony dokładnie 16 września 1923 i jeszcze w tym samym roku, nastąpiła jego inauguracja. Niestety sam Tardini, zmarł krótko przed tym wydarzeniem i nie dostąpił zaszczytu uczestnictwa w nim. W formie hołdu dla jego osoby, stadion został ostatecznie nazwany jego nazwiskiem.
Komentarze (0)