Panel Usera

Zaloguj się

Tabela ligowa

Serie A

P.KlubM. Pkt.+ / -
1.Inter337878 - 29
2.Milan336648 - 27
3.Napoli336448 - 33
4.Juventus336357 - 29
5.Como335857 - 28
6.Roma335846 - 29
14.Parma 333924 - 40

Strzelcy Parmy

ZawodnikBramki
Mateo Pellegrino 8
Adrian Bernabe 3
Enrico Del Prato 2
Patrick Cutrone 1
Alessandro Circati 1

Wyniki Serie A

33 kolejka
Sassuolo 2 - 1 Como
Inter 3 - 0 Cagliari
Udinese 0 - 1 Parma
Napoli 0 - 2 Lazio
Roma 1 - 1 Atalanta
Cremonese 0 - 0 Torino
Hellas 0 - 1 Milan
Pisa 1 - 2 Genoa
Juventus 2 - 0 Bologna
Lecce 1 - 1 Fiorentina

Zawodnik meczu

7.0

Nesta Elphege

vs Udinese

45

rozegrane
minuty

1

zdobyte
bramki

0

zaliczone
asysty

Kontuzje

Matija Frigan

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27

Benjamin Cremaschi

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27



Partnerzy

Zapowiedź meczu Pisa - Parma

Nie ma czasu na rozpatrywanie, upokarzającej klęski z Ternaną, bowiem przed Parmą już kolejne spotkanie ligowe. Na drodze Crociatich, we wtorkowy wieczór stanie rywal wielkiego kalibru w postaci Pisy.

W pierwszej rundzie konfrontacja obydwu zespołów, na Tardini, była bardzo wyrównanym widowiskiem i zakończyła się podziałem punktów po remisie 1:1. Na listę strzelców wpisali się wówczas Lucca, dla gości oraz Del Prato dla gospodarzy.

Pisa śmiało może uchodzić za największe pozytywne zaskoczenie obecnych rozgrywek Serie B. Po ekipie Luki D'Angelo, przed sezonem, nie spodziewano się nawet walki o strefę play-off, tymczasem przez znaczną część dotychczasowych mistrzostw, Pisa była liderem rozgrywek, zaś obecnie zajmuje trzecią lokatę z bardzo realnymi widokami na bezpośredni awans do Serie A.

Ostatnie ligowe kolejki były dla Pisy słodko-gorzkie. Wprawdzie zespół z Toskanii nie przegrał żadnego z pięciu spotkań (1 wygrana i 4 remisy) jednak w ich trakcie, przytrafiły mu się dość kompromitujące wpadki, za które na pewno należy uznać remisy z zespołami z dolnej części tabeli jak Vicenza, Alessandria oraz SPAL. Najwyraźniej była to jednak tylko chwilowa zadyszka, bowiem w minioną sobotę podopieczni D'Agnelo pokazali prawdziwą klasę i w starciu rangi premium i po bardzo dobrym meczu ograli Monzę. Co równie ważne, Pisa stała się tym samym pierwszą drużyną w tym sezonie, która była w stanie pokonać ekipę z Lombardii na jej boisku.

Z punktu widzenia statystyk warto jest podkreślić, że Pisa jest obecnie najlepszą defensywą na poziomie Serie B (tylko 19 straconych bramek) oraz ekipą znakomicie radzącą sobie w starciach na własnym boisku, gdzie pokonać ją było w stanie jedynie Frosinone.

Parma, z kolei wciąż jest ekipą irracjonalną oraz absurdalną w swoich poczynaniach. Niby w grze zespołu Iachiniego widać progres, Crociati w przeciwieństwie do pierwszej części sezonu, dobrze wyglądają w fazie ofensywnej i są w stanie kreować liczne sytuację pod bramką rywali...cóż jednak z tego skoro ich skuteczność jest na iście żenującym poziomie (przeciwko Ternanie 27 strzałów i tylko 2 gole), z kolei w obronie przytrafiają im się tak kuriozalne błędy, że gola jest im w stanie wbić dosłownie każdy. W sobotę, Ternana, która nie należy do ligowych potentatów w zakresie ofensywy, potrzebowała ledwie 10 minuty, na to, aby dwukrotnie trafić do siatki Parmy i to chyba stanowi najlepszy komentarz do formy jaką prezentują chłopcy Iachiniego. W tego typu sytuacji naprawdę ciężko jest myśleć o osiąganiu jakichkolwiek wyników. Mówiąc więc krótko, obecnie Parma całkiem ładnie gra w piłkę, jednak kompletnie nie przekłada się to na wyniki. Co więcej dwie ostatnie porażki, z Ternaną właśnie oraz Cremonese, dojść jasno sugerują, że można już porzucić nadzieje na udział w play-offach, które są aktualnie oddalone o 10 punktów.

Skuteczność i indywidualne błędy to jedno, jednak nie da się oprzeć wrażeniu, że na obecny stan Crociatich mocno rzutuje też fatalna sytuacja kadrowa, o której bardzo często, na swoich konferencjach prasowych, wspomina Iachini. Fakty są takie, że z uwagi na liczne urazy, szkoleniowiec nie jest nawet w stanie dokonać koniecznych roszad, zwłaszcza w niedomagającej linii defensywy. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że do Pizy, Parma uda się bez Dierckxa, Valentiego, Pandeva, Buffona, Costy, Cassaty i Traore, zaś pod sporym znakiem zapytania stoją występy Schiattarelli i Benedyczaka.

Z uwagi na powyższe, wytypowanie składu, jakim Parma mogła by zacząć mecz z Pisą, nie jest raczej trudną sprawą. Bezpiecznym założeniem wydaje się to, że Crociati rozpoczną mecz w Toskanii, w podobnym ustawieniu co z Ternaną, zaś ewentualne roszady mogą dotyczyć jedynie linii ataku oraz środka pomocy gdzie Jurica może zastąpić ktoś z dwójki Sohm-Brunetta. Na reszcie pozycji, z uwagi na ograniczone pole manewru (oraz w niektórych przypadkach dobrą dyspozycje) raczej nie powinniśmy uświadczyć zmian.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, która jest stosunkowo bogata. Z dotychczasowych 35 meczów, Parma wygrała 9, przy 13 tryumfach Pisy oraz 13 remisach. Jeszcze większa przewaga ekipy z Toskanii, zarysowuje się w przypadku spotkań w samej Pizie, gdzie Parma, w całej historii, była w stanie wygrać tylko raz, a poza tym zaliczyła tam 9 remisów i 7 porażek.

Podsumowując, wskazanie zdecydowanego faworyta wtorkowej konfrontacji nie wymaga wielkiej filozofii i bez dwóch zdań jest to Pisa. ekipa z Toskanii, jest w tej chwili, praktycznie na każdej płaszczyźnie, lepszym zespołem niż Parma, a do tego będzie ona grała przed własną publicznością, gdzie do tej pory niezwykła zawodzić. Bądźmy uczciwi, w tym momencie Parma nie ma po swojej tronie zbyt wielu argumentów i naprawdę ciężko jest przypuszczać, aby podopiecznych Iachiniego, stać było na nawiązanie wyrównanej walki z gospodarzami. Brzmi to bardzo boleśnie, ale dla kibiców Crociatich szykuje się kolejny smutny i trudny wieczór.

Czy wiesz, że...

Budowa obecnego stadionu Parmy, została zainicjowana w 1922 roku, przez prawnika i ówczesnego prezesa klubu - Ennio Tardini. Obiekt został ukończony dokładnie 16 września 1923 i jeszcze w tym samym roku, nastąpiła jego inauguracja. Niestety sam Tardini, zmarł krótko przed tym wydarzeniem i nie dostąpił zaszczytu uczestnictwa w nim. W formie hołdu dla jego osoby, stadion został ostatecznie nazwany jego nazwiskiem.

Zdjęcie tygodnia

Dzięki trafieniu Elphege, Parma pokonała Udinese na jego terenie i może być już praktycznie pewna utrzymania w Serie A.

Video tygodnia

Udinese 0:1 Parma: Skrót

  • ASRoma.pl
  • Parma Fans Worldwide
  • Siena.com.pl
  • Flamengo
  • LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United
  • FC-Porto.pl
  • Shoutbox