FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 40 czwartek, 23 stycznia 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Juventus2
Parma 1
Allianz Stadium; 19.01.2020; 20:45

Następny mecz

Serie A
Parma -
Udinese-
Stadio Ennio Tardini; 26.01.2020; 15:00

Video

Juventus 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Oczywiście po tej porażce jest w nas żal, jednak mamy też świadomość tego, że rozegraliśmy bardzo dobry mecz z najsilniejszym zespołem we Włoszech. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania i realizowaliśmy plan nakreślony przez trenera. W niektórych sytuacjach zabrakło nam szczęścia, jednak i tak możemy wracać do domu z podniesionym czołem." - Jasmin Kurtic

Shoutbox

Ogłoszenie

Parma Fans Worldwide

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4967 dni.
Napisaliśmy 13028 newsów

Mamy 274 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 40 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Veronese: "Celem jest stały rozwój"

autor: odys; 13.09.2019 ; 18:58;

Jutro swoje rozgrywki ligowe zainauguruje Primavera, z tej okazji jej szkoleniowiec - Marco Veronese udzielił wywiadu, dla serwisu ParmaLive.com, w którym wypowiedział się na temat swoich oczekiwań względem sezonu oraz zakończonych letnich przygotowań.

 

Jak oceniasz letnie przygotowania?

Nasz okres przygotowawczy był dość długi, rozegraliśmy wiele spotkań sparingowych, braliśmy także udział w towarzyskich turniejach. Miałem więc okazję do dobrego rozeznania się w zespole i kadrze. Uważam, że wykonaliśmy naprawdę dobrą robotę i jestem zadowolony z tego jak na ten moment wyglądamy.

 

Czy zespół już gra tak jakbyś tego sobie życzył?

Wciąż mamy wiele rzeczy do poprawy. Należy też pamiętać, iż w lecie drużyna przeszła rewolucję kadrową i nim wszyscy nowi chłopacy zgrają się ze sobą trochę czasu na pewno minie. Mamy też w zespole wielu obcokrajowców, dla których nadchodzący sezon będzie pierwszym kontaktem z włoskim futbolem, zatem  również na to trzeba brać poprawkę.

 

Skoro o obcokrajowcach mowa, jak z komunikacją?

Ich nauka włoskiego postępuję, jednak na tę chwilę komunikujemy się głównie w języku angielskim. Nie mniej jednak znają już oni podstawy włoskiego i nie widzę przeszkód by mogli oni występować w pełni normalnie.

 

Na zakończenie przygotowań, zremisowaliście z aktualnym mistrzem Włoch - Atalantą.

To prawda, jednak nie był to perfekcyjny mecz w naszym wykonaniu, popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów, w efekcie czego mogliśmy nawet przegrać. Ostatecznie jednak udało się osiągnąć pozytywny wynik i to jest krzepiące. Jestem również zadowolony z postawy zaprezentowanej przez moich podopiecznych, bowiem pokazaliśmy charakter i niezłomność. Podsumowując był to ważny sprawdzian i cenne doświadczenie, które w przyszłości może procentować.

 

Jakie są cele na ten sezon?

Głównym celem jest stały rozwój i jak najlepsza gra. Dysponujemy interesującym składem, z którego klub może mieć wiele pożytku. Sztywne stawianie sobie celów nie ma jednak w tym wypadku sensu. Trzeba grać swoje i zawsze dawać z siebie 100%, a co z tego wyjdzie okaże się w trakcie rozgrywek.

 

Co z Camarą?

Wiem, że w zeszłym sezonie był jednym z kluczowych graczy, jednak na razie nie miałem okazji wyrobić sobie o nim żadnego zdania, bowiem wciąż jest w trakcie leczenie kontuzji i na boisko wróci dopiero za parę tygodni. Nie martwię się jednak tym, gdyż piłkarze, których mam do dyspozycji zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie.

 

Corvi i Kasa brali udział w letnim zgrupowaniu pierwszego zespołu.

To dla nich bardzo wielkie doświadczenie oraz wyróżnienie, które od razu czyni ich jednymi z liderów tej ekipy. Bardzo liczę na ich wkład w grę zespołu.

 

Jakie masz relacje z trenerem D'Aversą?

Trenera D'Aversę znam dobrze bowiem miałem okazję grać z nim w jednym zespole. Znam również drugiego trenera - Tarozziego, zatem można rzecz, że mam dobre kontakty z pierwszym zespołem.

 

Czy w trakcie sparingów jacyś piłkarze szczególnie się wyróżnili?

Oczywiście mamy w swoich szeregach kilka wielkich indywidualności jak Kasa czy Napoletano, jednak wyróżniać należy cały zespół, bowiem gdyby nie praca kolegów, oni nie mogliby błyszczeć. Zależy mi na ty, by największą siłą mojej Parmy był zjednoczona i solidna drużyna.

 

Czy Espinoza już trenował z Wami?

Nie, nawet nie wiem jak on wygląda (śmiech).Szczerze powiem, że na tę chwilę nie ma jasnej informacji na temat tego, czy będzie on częścią naszej drużyny czy też zostanie w pierwszym zespole.

Zobacz także

Brak komentarzy







Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.