Powrót: 32 kolejka

Aktualności

Udinese 3:2 Parma: Crociati stłamszeni przez Udinese

© parmacalcio1913.com

Zdziesiątkowana przez koronawirusa i inne problemy kadrowe Parma, nie dała rady Udinese. Na Dacia Arena, Crociati po meczu walki przegrali ostatecznie 3:2.

Sprawdziły się przewidywania Fabio Liveraniego dotyczace tego spotkania. Udinese grało w sposób siłowo i na polu czysto fizycznym dosłownie zdemolowało Parmę, który zaś w związku z brakami kadrowymi nie bardzo nawet miała jak odpowiedzieć. Praktycznie każda wrzutka w pole karne Crociatich stanowiła bramkowe zagrożenie. Jako pierwsi sytuację stworzyli sobie podopieczni Liveraniego, Karmaoh dośrodkował na głowę Kucki, a ten uderzył obok słupka. Chwilę później mogło być 1:0 dla gospodarzy, jednak Okaka będą na czystej pozycji w polu karnym, głową uderzył nad bramką. W 17 minucie, rozgrywający katastrofalny mecz Gervinho, nieodpowiedzialnie stracił piłkę, Udinese ruszyło z kontrą 3:2, podanie poszło do Okaki, którego w pojedynku 1 na 1 zatrzymał Sepe. Pięć minut później ładną akcją odpowiedziała Parma. Karamoh zagrał przed pole karne do Kucki, a ten podjął decyzje o strzale, jednak bramkarz na raty zdołał uderzenie wybronić. W 26 minucie Crociati dość nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Hernani otrzymał piłkę od Gagliolo, balansem ciała zwiódł jednego z rywali i precyzyjnym strzałem z 18 metrów ulokował futbolówkę w siatce. Niestety Param z prowadzenia cieszyła się ledwie minutę. Po tym czasie, Udinese zyskało rzut rożny, po którym to Samir zgubił krycie Lauriniego i pewnie trafił do siatki. W 31 minucie Parma ponownie mogła być na prowadzenie, Brugman z rzutu wolnego dobrze dośrodkował na głowę Iacoponiego, ten jednak w dobrej sytuacji uderzył niecelnie. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska, niemal nieidentyczną sytuację zmarnował Okaka. Tym samym pierwsza część gry zakończyła się remisem 1:1.

Drugą część gry od mocnego uderzenia mogli rozpocząć Crociati. W 48 minucie po kontrataku, w pole karne wpadł Gervinho, który podprowadził piłkę pod linię końcową, po czym wycofał ją na 11 metr do Hernaniego, który zamiast do bramki uderzył tuż obok słupka. Stare piłkarskie porzekadło głosi - nie dasz dostanie, i właśnie to stało się w 52 minucie. Choć w sumie gdyby tak bardziej się zastanowić, należałoby raczej stwierdzić, że to Parma oddała Udinese bramkę, a mówiąc konkretnie Kurtic, będąc przodem do własnej bramki zagrał wprost pod nogi Pereyry ten spadł w pole karne uderzył na bramkę, zaś próbujący ratować cała sytuację Iacoponi nieszczęśliwie skierował ją do siatki. Kolejne minuty to twarda walka w środku pola, gdzie dzieliło i rządziło Udinese, zaś Parma nie bardzo miała pomysł na to jak przeciwstawić się sile rywali. Niespodziewanie jednak w 70 minucie, Crociati doprowadzili do wyrównania. Pezzella, z lewej strony idealnie zacentrował w pole karne, a Karamoh wystrzelił zza obrońców i pewnie trafił do bramki. Podrażnione Udinese odpowiedziało po kilku chwilach strzałem z dystansu De Paula, który jednak w dość znacznej odległości minał bramkę. Czas upływał i wydawało się, że Parmie uda się dowieźć do domu cenny punkt, jednak wtedy gospodarze zadali decydujący cios. Wprowadzony z ławki rezerwowych Pussetto, w 88 minucie precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego nie dał Sepe żadnych szans i zapewnił Udinese 3 punkty.

Należy uczciwie przyznać, że Udinese wygrało mecz zasłużenie, aczkolwiek nie da się również oprzeć wrażeniu, że Parma straciła punkt na własne życzenie. Rywale dominowali nad ekipą Crociatich pod kątem czysto fizycznym, dzięki czemu stwarzali sobie więcej sytuacji, jednak gdy już przychodziło co do czego, to proste i niewymuszone błędy graczy Liveraniego decydowały o bramkach.

Bramki: Samir 28 min., Iacoponi 52 min.(sam.), Pussetto 88 min.; Hernani 26 min., Karamoh 70 min.

Żółte kartki: Becao, Arslan, Makengo (U); Brugman, Iacoponi (P)

Skład:

UDINESE (3-5-2): Nicolas, Samir, Becao, De Maio, Ter Avest, Arslan (67' Makengo), Pereyra (78' Deulofeu), De Paul, Ouwejan (78' Forestieri); Okaka, Lasagna (67' Pussetto).

PARMA (4-3-3): Sepe; Laurini, Gagliolo, Iacoponi, Pezzella; Kurtic (64' Sohm); Brugman (64' Cyprien), Hernani (80' Grassi); Gervinho, Kucka, Karamoh.