FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 9 czwartek, 4 czerwca 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Torino-
Parma -
Stadio Grande Torino; 20.06.2020; 19:30

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

"Data wznowienia Serie A została wstępnie ustalona na 13 czerwca. Jeśli ma to stać się realne musimy jak najszybciej otrzymać zgodę na prowadzenie "prawdziwych" i intensywnych treningów, w przeciwnym razie możemy borykać się z prawdziwą plagą kontuzji." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5100 dni.
Napisaliśmy 13725 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 9 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Pomeczowe wypowiedzi

autor: odys; 10.11.2019 ; 21:21;

Po meczu z Romą na konferencji prasowej pojawili się trener Roberto D'Aversa oraz Mattia Sprocati i Kastriot Dermaku, którzy opowiedzieli o tym jak z ich perspektywy wyglądało spotkanie.

D'Aversa: "Jeśli weźmiemy pod uwagę wykreowane sytuacje, wynik końcowy jest jak najbardziej sprawiedliwy. Oczywiście, że to Roma prowadziła grę i miała optyczną przewagę, jednak my staraliśmy się to niwelować poprzez wielkie zaangażowanie i intensywność w naszych boiskowych poczynaniach. Moim podopiecznym należą się wielkie brawa, ponieważ byli w stanie zwyciężyć z zespołem, który w tym sezonie prezentuje naprawdę wysoką formę. Dla mnie możliwość pracy z tymi ludźmi jest powodem do wielkiej satysfakcji. Druga połowa? Roma mocno na nas nacisnęła, jednak my nie zamierzaliśmy odpuszczać, podjęliśmy rękawicę i można w uproszczeniu powiedzieć, że prowadziliśmy z nimi otwartą grę. Gol zdobyty przez Corneliusa był zaś wyrazem znakomitej pracy, którą wykonał cały zespół. Nie można również nie docenić tego jak bardzo nasi piłkarze ofensywni, jak Kulusevski czy właśnie Cornelius byli dziś zaangażowanie w fazę defensywną. Krótko mówiąc, dziś byliśmy na boisku prawdziwym zespołem i to był klucz do zwycięstwa. Gervinho? Mam nadzieję, że jego uraz nie jest poważny, w tej chwili jednak ciężko jest cokolwiek więcej powiedzieć. Gagliolo? To nic poważnego, miał skurcze, musimy uszanować to, z jak wielkim poświęceniem dziś grał, a przecież dopiero niedawno wrócił do pełni zdrowia. Sprocati? Wiedziałem, że sobie poradzi, Mattia jest przykładem prawdziwego profesjonalisty, który zawsze poświęca się dla zespołu i dziś dał temu wyraz."

Sprocati: "Jestem niezmiernie szczęśliwy z bramki, ale jeszcze bardziej cieszy mnie zwycięstwo zespołu. Pokonaliśmy jeden z najsilniejszych zespołów we Włoszech i mamy powody do wielkiej radości. Dziś pokazaliśmy jak wiele znaczy kolektyw i gra zespołowa. Prezentując się w taki sposób jesteśmy w stanie wprowadzić w kłopoty każdą drużynę w Serie A. Dwa gole przeciwko rzymskim zespołom? Mam nadzieję, że wkrótce zacznę też strzelać przeciwko innym drużyną (śmiech). Dedykacja gola? Ta bramka jest dla mojej rodziny."

Dermaku: "Naprawdę brakowało nam takiego sukcesu. Byliśmy blisko dokonania czegoś podobnego w meczach z Interem i Fiorentiną, jednak ostatecznie zawsze czegoś brakowało. Dziś jednak zagraliśmy perfekcyjnie i teraz możemy świętować. Wygrana z zespołem z Top3 to dla nas wielka sprawa, jednak musimy też zachować zimną głowę i twardo stąpać po ziemi. Siła Parmy? Jesteśmy zespołem, w którym każdy zawodnik wie co ma robić i przedkłada interes drużyny ponad swój własny. Cel? Naszym celem jest utrzymanie i do niego w pierwszej kolejności musimy dążyć."

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.