FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 3 czwartek, 4 czerwca 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Torino-
Parma -
Stadio Grande Torino; 20.06.2020; 19:30

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

"Data wznowienia Serie A została wstępnie ustalona na 13 czerwca. Jeśli ma to stać się realne musimy jak najszybciej otrzymać zgodę na prowadzenie "prawdziwych" i intensywnych treningów, w przeciwnym razie możemy borykać się z prawdziwą plagą kontuzji." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5100 dni.
Napisaliśmy 13725 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 3 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Ile znaczy gra przed własną publicznością?

autor: odys; 21.05.2020 ; 21:06;

Przy okazji meczów piłkarskich często zdarza nam mówić się o trudnym gruncie, czy też atucie własnego boiska. Jeśli rozgrywki Serie A faktycznie zostaną wznowione, zanosi się na to, że będziemy mogli o tym elemencie zapomnieć.

W Serie A koncepcja wykorzystywania atutu własnego boiska i publiczności, ma spore zastosowanie, zwłaszcza w przypadku zespołów z górnej połówki tabeli. Na ich przykładzie idealnie widać jak wiele da się zsykać na grze na swoim obiekcie, z których czołowe kluby tworzą prawdziwe twierdze. O atucie własnego terenu można też śmiało mówić w kontekście Parmy, która w obecnym sezonie, na Tardini, przegrała tylko z Juventusem, Lazio, Milanem, Cagliari oraz SPAL...

No właśnie SPAL - mecz przy pustych trybunach, absurdalny i surrealistyczny, który może posłużyć nam jako idealne odniesienie do badania przeprowadzonego przez portal The Conversation, który przeanalizował wszystkie spotkania rozgrywane za zamkniętymi drzwiami, które odbyły się od 1945 roku. Z badania wyłoniła się jedna generalna konkluzja - mecze za zamkniętymi drzwiami są bardziej nieprzewidywalne i znacząco redukują korzyść gospodarzy z gry na własnym obiekcie. Opierając się na samych liczbach, w normalnych warunkach i spotkaniach rozgrywanych z publicznością współczynnik zwycięstw gospodarzy wynosi 46%, z kolei w przebadanych spotkaniach za zamkniętymi drzwiami, ta sama statystyka wynosiła już tylko 36%.

W związku z powyższym możemy zakładać, iż jeśli Serie A faktycznie wznowi swoje mistrzostwa, mecze staną się o wiele bardziej nieprzewidywalne. Kluby, które wydanie korzystały ze wsparcia swoich fanów, w dotychczasowych rozgrywkach, utracą bardzo ważny element przewagi psychologicznej. To z kolei może prowadzić do całej masy niespodzianek i zawirowań.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.