FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 35 sobota, 25 maja 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 1
Fiorentina0
Stadio Ennio Tardini; 19.05.2019; 15:00

Następny mecz

Serie A
Roma-
Parma -
Stadio Olimpico; 26.05.2019; 20:30

Video

Parma 1:0 Fiorentina: Skrót

Cytat tygodnia

"Nie mam zbyt wiele do powiedzenia jestem dumny z moich podopiecznych, którzy dokonali czegoś naprawdę wielkiego i niezwykłego, a każdy kto uważa inaczej po prostu nie zna się na piłce. Od samego początku sezonu marzyliśmy o tym celu i dzięki niesamowitej pracy, woli walki oraz determinacji udało się go zrealizować. Jestem dumny z tego, że mogę się nazywać trenerem tak wspaniałego zespołu." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4724 dni.
Napisaliśmy 11468 newsów

Mamy 272 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 35 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Dimarco czy Bastoni? Machin czy Biabiany?

autor: odys; 15.03.2019 ; 14:20;

Przed niedzielnym meczem z Lazio, sytuację kadrową Parmy można określić mianem w miarę stabilnej. Mimo to w kontekście wyjściowej "11" można wskazać dwa spore znaki zapytania.

Pierwszy z nich dotyczy formacji obrony, gdzie według lokalnych dziennikarzy o miejsce w składzie rywalizować będzie dwójka młodych graczy - Federico Dimarco oraz Alessandro Bastoni. Jest to dylemat o tyle ciekawy, że de facto obaj gracze nie rywalizują o tę samą pozycję. Dimarco, który w meczu z Genoą powrócił do gry po kilku miesiącach przerwy, to wariant zdecydowanie bardziej ofensywny, dający D'Aversie nowe możliwości w fazie ataku. Piłkarz ten gwarantuje również niezły poziom wykonania stałych fragmentów gry, co również mogliśmy obserwować w ostatnim starciu na Tardini. Z kolei postawienie na Bastoniego, skutkowałoby, dobrze znanym z tego sezonu, przesunięciem Riccardo Gagliolo na lewą flankę obrony. W przeciwieństwie do opcji z Dimarco ten wariant, dawałby zdecydowanie większą stabilność w obronie, kosztem gry ofensywnej.

O ile dylemat pomiędzy Bastonim, a Dimarco możemy określić mianem "problemu bogactwa", o tyle już znacznie gorzej wygląda kwestia obsady miejsca w pomocy. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że D'Aversa nie będzie mógł w Rzymie liczyć na usługi Antonino Barilli, Leo Stulaca, a także zawieszonego za kartki Matteo Scozzarelli. W związku z tym pewniakami do gry są Juraj Kucka oraz Luca Rigoni, zaś obsada ostatniego miejsca w drugiej linii jest źródłem wielu spekulacji. Naturalnym wyborem wydaje się tu być postawienie na Jose Machina, który w trakcie tygodnia łączony był z zespołami Milanu i Juventusu. Co jednak ciekawe nie jest to rowziązanie w żaden sposób pewne, zaś według lokalnych dziennikarzy Roberto D'Aversa ma mieć w zanadżu dość ciekawą alternatywę. Chodzi tu o Jonathana Biabiany'ego, który właśnie na pozycji mezzali grał w drugiej połowie meczu z Genoą i co tu dużo mówić spisał się naprawdę bardzo dobrze i zebrał bardzo przychylne recenzje. Tak więc na tę chwilę wygląda na to, że rywalizacja rozstrzygać będzie się między Francuzem, a zawodnikiem z Gwinei Równikowej. Swoją drogą, sytuacja w której naturalny skrzydłowy ma większe szanse na wyjście w linii pomocy niż nominalny gracz drugiej linii jak Jacopo Dezi, jest dość dziwna i osobliwa.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.