FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 8 czwartek, 21 marca 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Lazio4
Parma 1
Stadio Olimpico; 17.03.2019; 15:00

Następny mecz

Serie A
Parma -
Atalanta-
Stadio Ennio Tardini; 31.03.2019; 12:30

Video

Lazio 4:1: Skrót

Cytat tygodnia

"Należy przyznać, iż źle zinterpretowaliśmy ten mecz i podeszliśmy do niego w niewłaściwy sposób. Biorę za to pełną odpowiedzialność. To, że graliśmy z klasowym zespołem pokroju Lazio nie jest żadnym wytłumaczeniem tego co się stało." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4659 dni.
Napisaliśmy 11085 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 8 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Dimarco czy Bastoni? Machin czy Biabiany?

autor: odys; 15.03.2019 ; 14:20;

Przed niedzielnym meczem z Lazio, sytuację kadrową Parmy można określić mianem w miarę stabilnej. Mimo to w kontekście wyjściowej "11" można wskazać dwa spore znaki zapytania.

Pierwszy z nich dotyczy formacji obrony, gdzie według lokalnych dziennikarzy o miejsce w składzie rywalizować będzie dwójka młodych graczy - Federico Dimarco oraz Alessandro Bastoni. Jest to dylemat o tyle ciekawy, że de facto obaj gracze nie rywalizują o tę samą pozycję. Dimarco, który w meczu z Genoą powrócił do gry po kilku miesiącach przerwy, to wariant zdecydowanie bardziej ofensywny, dający D'Aversie nowe możliwości w fazie ataku. Piłkarz ten gwarantuje również niezły poziom wykonania stałych fragmentów gry, co również mogliśmy obserwować w ostatnim starciu na Tardini. Z kolei postawienie na Bastoniego, skutkowałoby, dobrze znanym z tego sezonu, przesunięciem Riccardo Gagliolo na lewą flankę obrony. W przeciwieństwie do opcji z Dimarco ten wariant, dawałby zdecydowanie większą stabilność w obronie, kosztem gry ofensywnej.

O ile dylemat pomiędzy Bastonim, a Dimarco możemy określić mianem "problemu bogactwa", o tyle już znacznie gorzej wygląda kwestia obsady miejsca w pomocy. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że D'Aversa nie będzie mógł w Rzymie liczyć na usługi Antonino Barilli, Leo Stulaca, a także zawieszonego za kartki Matteo Scozzarelli. W związku z tym pewniakami do gry są Juraj Kucka oraz Luca Rigoni, zaś obsada ostatniego miejsca w drugiej linii jest źródłem wielu spekulacji. Naturalnym wyborem wydaje się tu być postawienie na Jose Machina, który w trakcie tygodnia łączony był z zespołami Milanu i Juventusu. Co jednak ciekawe nie jest to rowziązanie w żaden sposób pewne, zaś według lokalnych dziennikarzy Roberto D'Aversa ma mieć w zanadżu dość ciekawą alternatywę. Chodzi tu o Jonathana Biabiany'ego, który właśnie na pozycji mezzali grał w drugiej połowie meczu z Genoą i co tu dużo mówić spisał się naprawdę bardzo dobrze i zebrał bardzo przychylne recenzje. Tak więc na tę chwilę wygląda na to, że rywalizacja rozstrzygać będzie się między Francuzem, a zawodnikiem z Gwinei Równikowej. Swoją drogą, sytuacja w której naturalny skrzydłowy ma większe szanse na wyjście w linii pomocy niż nominalny gracz drugiej linii jak Jacopo Dezi, jest dość dziwna i osobliwa.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.