FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 12 piątek, 10 lipca 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Roma2
Parma 1
Stadio Olimpico; 08.07.2020; 21:45

Następny mecz

Serie A
Parma -
Bologna-
Stadio Ennio Tardini; 12.07.2020; 19:30

Video

Roma 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Oczywistą rzeczą jest to, że upał oraz duże nagromadzenie gier wpływają na to co oglądamy na boisku. Warunki są jednak takie same dla wszystkich. Dziś nie przegraliśmy przez upał, a przez to, że przespaliśmy pierwszą część gry i możemy mieć o to pretensje tylko do siebie." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5136 dni.
Napisaliśmy 13914 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 12 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

D'Aversa: "Resetujemy twardy dysk i zaczynamy od nowa"

autor: odys; 30.06.2020 ; 19:32;

Na wideokonferencji przed, jutrzejszym spotkaniem z Hellasem, Roberto D'Aversa mocno komplementował zespół z Werony. Szkoleniowiec Crociatich odniósł się też do wpływu, jaki na psychikę jego graczy, może mieć niedzielna porażka z Interem.

 

Porażka w takich okolicznościach, jak w niedzielę z Interem, czasem może pozostawić wielki ślad w psychice piłkarzy.

Oczywistym jest to, że gdyby udało nam się osiągnąć pozytywny wynik, nasze morale byłoby na zupełnie innym poziomie, co więcej nie jako podświadomie bylibyśmy również bardziej zmotywowani do kontynuowania dobrej passy. Czasu nie da się jednak cofnąć, nie naprawimy tego co zepsuliśmy w meczu z Interem. Pora zapomnieć o tym spotkaniu, zresetować twardy dysk i w pełni profesjonalnie podejść do kolejnego starcia. Musimy też skupiać się na pozytywach, w niedzielę przez 85 minut rozgrywaliśmy naprawdę bardzo dobry mecz i kilkuminutowy "blackout", w żadnym wypadku tego nie przekreśla. Liczę na to, że moi chłopcy przekują teraz drzemiące w nich złość i rozczarowanie w coś pozytywnego i z pełnym zaangażowaniem i energią podejdą do spotkania w Weronie.

 

Czego zabrakło z Interem?

Może precyzji, może szczęścia, może większej koncentracji. W tej chwili nie ma to większego znaczenia. Mecz został przez nas wnikliwie przeanalizowany, mamy świadomość naszych niedoskonałości i pracujemy nad tym by je wyeliminować. Mimo, iż ostatecznie nie udało się dopisać do naszego dorobku nawet punktu, nie mogę mieć wielkich pretensji do moich podopiecznych, gdyż jak już podkreślałem wielokrotnie rozegrali świetny mecz i zostawili an boisku serce.

 

Niedzielny mecz może być dowodem na to jak ważna jest głębia składu, w obliczu gry co trzy dni.

Owszem, by w pełni wykorzystać potencjał pięciu zmian trzeba dysponować naprawdę szeroką kadrą. Ciężko jest mi znaleźć jakiś inny mecz, w którym dokonałem trzech wymuszonych zmian w obronie - Gagliolo w przerwie zgłosił lekkie problemy mięśniowe, podobnie Dermaku i Laurini. Podobnie musiałem uczynić ze Scozzarellą, który po faulu nie mógł dojść do siebie i zaczynał popełniać błędy. To wszystko po części wpłynęło na zaburzenie naszego rytmu gry. Z drugiej strony mamy za to przykład Interu, który perfekcyjnie trafionymi zmianami praktycznie wygrał mecz.

 

Według wielu ekspertów Parma i Hellas to dwie największe rewelacje sezonu. Jakiego meczu się jutro spodziewasz?

Z pewnością zarówno my jak i Hellas gramy nieco ponad stan i przerastamy początkowe oczekiwania. Oczywistym jest również to, że celem dla obu naszych ekip jest utrzymanie, którego pomimo dość bezpiecznej przewagi nie jesteśmy jeszcze pewni. Spodziewam się więc bardzo zaciętego spotkania. Nasi rywale to drużyna znakomicie poukładana taktycznie, która ma szczelną defensywę i liczne schematy prowadzenia gry ofensywnej. Trener Juric dobrze wykorzystuje potencjał i umiejętności swoich piłkarzy. Hellas to zespół, który jest w stanie uprzykrzyć życie każdej ekipie w lidze i musimy mieć tego pełną świadomość. Dla nas jest to bardzo istotny mecz, którzy może w znaczący sposób przybliżyć nas do matematycznego utrzymania.

 

Jakie są pułapki tego spotkania?

Hellas to drużyna, która przez długi czas może sprawiać wrażenie niegroźnej, zaś nagle przeprowadza 2-3 akcje, a ty nawet nie wiesz kiedy straciłeś gola. Ekipa Jurica jest bardzo efektywna w zbieraniu drugich piłek, na co będziemy musieli mieć szczególne baczenie. Musimy być gotowi na sporą dawkę fizycznych pojedynków, tak jak miało to miejsce chociażby w meczu z Torino. Hellas ma charakter swojego trenera i zawsze walczy o każdą piłkę, chcąc myśleć o punktach, będziemy musieli je im dosłownie wyszarpać.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.