FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 41 środa, 19 lutego 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Sassuolo0
Parma 1
Mapei Stadium; 16.02.2020; 15:00

Następny mecz

Serie A
Torino-
Parma -
Stadio Grande Torino; 23.02.2020; 15:00

Video

Sassuolo 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Gervinho? Traktuje piłkarzy tak jakby byli moimi dziećmi. To, że któryś popełnia błąd nie oznacza, że należy go od razu skreślać. Każdy zasługuje na drugą szansę. Gervinho taką otrzymał i dziś podał zespołowi pomocną dłoń w trudnym momencie." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Ogłoszenie

Parma Fans Worldwide

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4994 dni.
Napisaliśmy 13219 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 40 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "Parma ma prawo odczuwać niedosty"

autor: odys; 20.01.2020 ; 15:37;

Pietro Carmignani komentując wczorajszy mecz z Juventusem, chwalił Parmę za postawę zaprezentowaną w trakcie drugiej połowy, podkreślając iż Crociati mogli z tego spotkania wycisnąć o wiele więcej.

 

Mimo porażki, Parma rozegrała dobry mecz i mogła opuszczać Turyn z podniesioną głową. Zgadzasz się z tym?

W pierwszej połowie Parma była poza grą, nie miała argumentów w ataku i była skupiona tylko na rozbijaniu akcji Juventusu, co zresztą wychodziło jej bardzo dobrze. Wszystko zmieniło się po pierwszej dość przypadkowej bramce, po której Parma zrozumiała, że musi zaryzykować i w drugiej połowie oglądaliśmy inne spotkanie. Główka Corneliusa dała Crociatim nadzieję, że mogą coś w tym meczu ugrać, jednak wraz z nią przyszło też rozprężenie, które bezlitośnie wykorzystał Juventus. Ku mojemu zaskoczeniu, Parma po raz kolejny podjęła rękawicę i ruszyła do przodu i stworzyła sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji. Końcowa porażka pozostawia pewną gorycz, bowiem wszyscy, a chyba zwłaszcza piłkarze mają świadomość, że dało się tu ugrać coś więcej. Nie mniej jednak Parma mogła się podobać.

 

Czy nowy moduł taktyczny D'Aversy, to skok jakościowy w porównaniu do tego co oglądaliśmy do tej pory?

D'Aversa to trener, który przede wszystkim daje Parmie tożsamość. To znakomity motywator i taktyk, w tym sezonie pod jego wodzą zespół jest konkretny i skuteczny. Szkoleniowiec ciągle jednak musi mierzyć się z problemami kadrowymi, które wymuszają na nim szukanie nowych rozwiązań. W finale meczu z Juventusem widzieliśmy Parmę dominującą i potrafiącą dobrze operować piłką co nie było do tej pory normą. Myślę, że to nie koniec niespodzianek D'Aversy, który jeszcze nie raz nas zaskoczy.

 

Jednym z minusów tego meczu był Kulusevski, który kompletnie zawiódł.

To prawda, był niemrawy w ataku i mało przydatny w defensywie. Nie doszukiwałbym się jednak tutaj żadnego drugiego dna. Gra w Turynie przeciwko Juventusowi nie jest łatwym zadaniem i czasem nawet najlepsi nie są w stanie temu sprostać.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.