FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 23 czwartek, 24 września 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
Napoli2
Stadio Ennio Tardini; 20.09.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Bologna-
Parma -
Stadio Renato Dall'Ara; 28.09.2020; 20:45

Video

Parma 0:2 Napoli: Skrót

Cytat tygodnia

"Przyznam szczerze, że z finansowego punktu widzenia, oferta Krause Group nie była najlepszą jaką otrzymaliśmy w ostatnim czasie, jednak o wyborze zaważyły inne czynniki. Rodzina Krause okazała się być najbardziej wiarygodna i sformułowała najlepszą i najbardziej konkretną wizję rozwoju klubu." - Marco Ferrari

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5212 dni.
Napisaliśmy 14423 newsów

Mamy 278 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 22 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "Parma ma prawo odczuwać niedosty"

autor: odys; 20.01.2020 ; 15:37;

Pietro Carmignani komentując wczorajszy mecz z Juventusem, chwalił Parmę za postawę zaprezentowaną w trakcie drugiej połowy, podkreślając iż Crociati mogli z tego spotkania wycisnąć o wiele więcej.

 

Mimo porażki, Parma rozegrała dobry mecz i mogła opuszczać Turyn z podniesioną głową. Zgadzasz się z tym?

W pierwszej połowie Parma była poza grą, nie miała argumentów w ataku i była skupiona tylko na rozbijaniu akcji Juventusu, co zresztą wychodziło jej bardzo dobrze. Wszystko zmieniło się po pierwszej dość przypadkowej bramce, po której Parma zrozumiała, że musi zaryzykować i w drugiej połowie oglądaliśmy inne spotkanie. Główka Corneliusa dała Crociatim nadzieję, że mogą coś w tym meczu ugrać, jednak wraz z nią przyszło też rozprężenie, które bezlitośnie wykorzystał Juventus. Ku mojemu zaskoczeniu, Parma po raz kolejny podjęła rękawicę i ruszyła do przodu i stworzyła sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji. Końcowa porażka pozostawia pewną gorycz, bowiem wszyscy, a chyba zwłaszcza piłkarze mają świadomość, że dało się tu ugrać coś więcej. Nie mniej jednak Parma mogła się podobać.

 

Czy nowy moduł taktyczny D'Aversy, to skok jakościowy w porównaniu do tego co oglądaliśmy do tej pory?

D'Aversa to trener, który przede wszystkim daje Parmie tożsamość. To znakomity motywator i taktyk, w tym sezonie pod jego wodzą zespół jest konkretny i skuteczny. Szkoleniowiec ciągle jednak musi mierzyć się z problemami kadrowymi, które wymuszają na nim szukanie nowych rozwiązań. W finale meczu z Juventusem widzieliśmy Parmę dominującą i potrafiącą dobrze operować piłką co nie było do tej pory normą. Myślę, że to nie koniec niespodzianek D'Aversy, który jeszcze nie raz nas zaskoczy.

 

Jednym z minusów tego meczu był Kulusevski, który kompletnie zawiódł.

To prawda, był niemrawy w ataku i mało przydatny w defensywie. Nie doszukiwałbym się jednak tutaj żadnego drugiego dna. Gra w Turynie przeciwko Juventusowi nie jest łatwym zadaniem i czasem nawet najlepsi nie są w stanie temu sprostać.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.