FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 65 czwartek, 23 marca 2017

Panel logowania

Ostatni mecz

Lega Pro
Parma 0
Fano1
Stadio Ennio Tardini; 19.03.2017; 16:30

Następny mecz

Lega Pro
Gubbio-
Parma -
Stadio Pietro Barbetti; 26.03.2017; 16:30

Video

Parma 0:1 Fano: Skrót

Cytat tygodnia

"Jestem wściekły z powodu tego co się dzisiaj stało i czuję się po części za to odpowiedzialny, gdyż zobowiązałem się do czegoś wobec tego klubu i miasta. Przepraszam kibiców za to co dziś zobaczyli i jednocześnie dziękuję im za wspaniały doping, gdyż do samego końca próbowali pchnąć zespół do większego wysiłku. Niestety nie przyniosło to skutku, w efekcie czego po raz kolejny głupio straciliśmy punkty." - Daniele Faggiano

Shoutbox

Partnerzy

Parma Club Grecia

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 3931 dni.
Napisaliśmy 6168 newsów

Mamy 248 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 65 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zola

Imię i nazwisko: Gianfranco Zola
Data urodzenia: 05.07.1966
Miejsce urodzenia: Oliena
Pochodzenie: Włochy
Pozycja: Napastnik
Lata gry w Parmie: 1993-1996
Mecze dla Parmy: 144
Bramki: 63

Biografia zawodnika:

Gianfranco Zola, to jeden z niewielu Włochów, któremu udało się zrobić karierę w angielskiej Premier League. Przez wielu kibiców, ten piłkarz, kojarzony jest głównie z znakomitymi występami w Chelsea Londyn. Jednak zanim Zola trafił do Anglii świetnie radził sobie na krajowym podwórku w barwach Parmy i Napoli.

Jego kariera na dobre rozpoczęła się w 1989 roku, kiedy to trafił do wspomnianego wcześniej Napoli, gdzie przez dwa lata występował u boku samego Diego Maradony. Ten filigranowym, mierzący ledwie 168 centymetrów wzrostu zawodnik, był zupełnie nowym typem napastnika w Serie A. Oprócz zdobywania bramek znakomicie czuł się w również w rozgrywaniu piłki oraz wykonywaniu stałych fragmentów gry.

Niesamowity talent Zoli szybko zostały dostrzeżone przez włodarzy Parmy, którzy w 1993 roku pozyskali go z Napoli za wówczas bardzo dużą kwotę 13 mln dolarów.

Zola, bardzo szybko zaaklimatyzował się w zespole ze Stadio Tardini i stał się jego wiodącą postacią. W debiutanckim sezonie w barwach Gialloblu, Zola rozegrał 33 spotkania i zdobył 18 bramek. Jeszcze lepiej był w kolejnym roku kiedy to 24 gole autorstwa Zoli, we wszystkich rozgrywkach, walnie przyczyniły się do wywalczenia przez Parmę, Pucharu UEFA, oraz pierwszego w historii drugiego miejsca w Serie A.

Dzięki swoim niesamowitym umiejętnością i ogromnemu zaangażowaniu w grę Zola stał się jednym z ulubieńców kibiców Parmy. Niestety początkiem końca jego przygody z drużyną Gialloblu była zmiana na stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu.

Gdy Nevio Scala został zastąpiony przez Carlo Ancelottiego, Zola zaczął otrzymywać coraz mniej szans na grę. Napastnik nie potrafił znaleźć wspólnego języka z nowym szkoleniowcem, co zaowocowało jego transferem do Chelsea w listopadzie 1996 roku za jedyne 4.5 mln funtów.

W Chelsea, Zola występował przez prawie 7 lat i w tym czasie stał się prawdziwą gwiazdą Premier League. W 229 spotkaniach dla "The Blues" zdobył 59 bramek i tak jak w Parmie pozostawił po sobie tam niezatarte wrażenie.

Na zakończenie piłkarskiej kariery, Zola raz jeszcze wrócił do Serie A. W latach 2003-2005 występował on w barwach Cagliari. Pomimo nieubłaganie mijających lat, stary mistrz wciąż błyszczał formą czego dowodem jest 27 goli, które w tym czasie udało mu się zdobyć.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Gianfraco Zola postanowił zająć się rzemiosłem trenerski.
Copyright 2006-2017 by FCParma.com.pl