FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 26 niedziela, 3 lipca 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sampdoria-
Ponte di Legno; 16.07.2022; 17:00

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

""Bernabe i Vazquez to dwaj kluczowi, dla nas gracze. Nie mamy żadnego interesu w tym, aby się ich pozbywać. Zostają oni z nami." - Mauro Pederzoli

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5859 dni.
Napisaliśmy 18333 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 25 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zgody (Gemellaggi)

Gemellaggi:

 

SAMPDORIA

 

Zgoda pomiędzy Parmą a Sampdorią została zainicjowana 7 października 1990 roku i początkowo przebiegała tylko pomiędzy grupami Boys Parma 1977 i Ultras Tito Cucchiaroni. Bardzo szybko jednak to porozumienie rozpowszechniło się na wszystkich sympatyków Parmy i Dori. Duża w tym zasługa wspomnianej grupy Boys Parma 1977, która w sezonie 90/91, podczas wyjazdowego spotkania w Genui wniosła na trybuny transparent, który głosił "My w Europie,po chwałę, a Sampdoria mistrzem!". Ten gest na zawsze zbliżył do siebie oba kluby, także dziś Sampdoria uchodzi za największego przyjaciela Gialloblu.

W 2012 roku przyjaźń Parmy i Sampdorii została wzniesiona na zupełnie nowy i nieznany dla włoskiego futbolu poziom. W tym właśnie roku przed spotkaniem obu zespołów, doszło do integracji ich kont na portalach społecznościowych, które służyć miało jeszcze większemu zacieśnieniu więzi pomiędzy klubami. Co więcej również w 2012 roku powstała inna piękna tradycja. Przed każdym spotkaniem miedzy Parmą i Sampdorią, czy to domowym czy wyjazdowym, kibice obu zespołów wpierw gromadzą się na ulicach miasta, a następnie wspólnie w jednym pochodzie zmierzają na stadion. Z kolei w lecie 2018 roku, oba kluby ponownie zaskoczyły kibiców, uzgadniając między sobą mecz sparingowy, za pośrednictwem spontanicznej wymiany wiadomości w mediach społecznościowych.

Przy okazji majowego meczu obu zespołów, w sezonie 2018/2019, który został rozegrany na Stadio Tardini, Parma i Sampdoria wyszły z kolejną ciekawą i niezwykłą inicjatywą, stanowiącą kolejny manifest wielkiej przyjaźni, pod nazwą "BluCrociati". Polegała ona na swojego rodzaju zamianie koszulek, bowiem do spotkania zespoły przystąpiły w specjalnie zaprojektowanych strojach - Parma zagrała w niebieskich trykotach z poziomym żółto-białym pasem wzorowanych na tych używanych przez Sampdorię, która z kolei wyszła na boisko w białych koszulkach z niebiesko-czerwo-czarnym krzyżem, stanowiące oczywiste nawiązanie do "bianco crociaty". Co więcej po zakończeniu meczu oba zespoły wystawiły koszulki na specjalnych aukcjach, z których zyski Parma przekazała na szpital dziecięcy w Genui, z kolei Smapodria na szpital dziecięcy w Parmie.


 

 

EMPOLI


Empoli to oprócz Sampdorii, klub z którym Parma jest najbardziej zaprzyjaźniona. Kibice Parma oraz Empoli, nawiązali zgodę dokładnie 25 listopada 1984 roku. Wtedy to miała miejsce konfrontacja obu ekip, rozgrywana na Stadio Tardini, w ramach rozgrywek Serie B, która zakończyła się zwycięstwem Empoli 0:1.

 

BORDEAUX


Kibice Parmy i Bordeaux zaprzyjaźnili się w sezonie 98/99 kiedy to ich zespoły spotkały się ze sobą w ramach ćwierćfinału Pucharu UEFA. Mimo sporej odległości dzielącej oba miasta, kibice Parmy od czasu do czasu goszczą na meczach w Boredeaux, wspierając dopingiem swoich francuskich braci, działa to również w drugą stronę.


 

 

RAPID WIEDEŃ


Zgoda pomiędzy sympatykami Parmy oraz Rapidu Wiedeń narodziła się w listopadzie 2016 roku, przy okazji meczu Ligi Europy jaki Austriacy rozgrywali z Sassuolo. Wówczas to grupa Boys Parma 1977 przez kilka dni gościła swoich odpowiedników z Wiednia - Tornados Rapid, zaś następnie wspólnie z nimi dopingowała wiedeński zespół we wspominanym spotkaniu z Sassuolo. Od tego czasu flagi Tornados Rapid regularnie można zobaczyć na meczach Parmy i vice versa. Warto również wspomnieć, iż kibice Rapidu byli jednymi z pierwszych, którzy pogratulowali Parmie awansu do Serie A, wywieszając podczas jednego ze swoich spotkań ligowych, w maju 2018 roku, stosowny baner.


 

 

 

 

Ex Gemellaggi:

 

SPEZIA CESNEA PIACENZA

MODENA HELLAS VERONA BARLETTA


 

 

 
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl