FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 7 piątek, 10 lipca 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Roma2
Parma 1
Stadio Olimpico; 08.07.2020; 21:45

Następny mecz

Serie A
Parma -
Bologna-
Stadio Ennio Tardini; 12.07.2020; 19:30

Video

Roma 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Oczywistą rzeczą jest to, że upał oraz duże nagromadzenie gier wpływają na to co oglądamy na boisku. Warunki są jednak takie same dla wszystkich. Dziś nie przegraliśmy przez upał, a przez to, że przespaliśmy pierwszą część gry i możemy mieć o to pretensje tylko do siebie." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5136 dni.
Napisaliśmy 13914 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 7 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zgody (Gemellaggi)

Gemellaggi:

 

SAMPDORIA

 

Zgoda pomiędzy Parmą a Sampdorią została zainicjowana 7 października 1990 roku i początkowo przebiegała tylko pomiędzy grupami Boys Parma 1977 i Ultras Tito Cucchiaroni. Bardzo szybko jednak to porozumienie rozpowszechniło się na wszystkich sympatyków Parmy i Dori. Duża w tym zasługa wspomnianej grupy Boys Parma 1977, która w sezonie 90/91, podczas wyjazdowego spotkania w Genui wniosła na trybuny transparent, który głosił "My w Europie,po chwałę, a Sampdoria mistrzem!". Ten gest na zawsze zbliżył do siebie oba kluby, także dziś Sampdoria uchodzi za największego przyjaciela Gialloblu.

W 2012 roku przyjaźń Parmy i Sampdorii została wzniesiona na zupełnie nowy i nieznany dla włoskiego futbolu poziom. W tym właśnie roku przed spotkaniem obu zespołów, doszło do integracji ich kont na portalach społecznościowych, które służyć miało jeszcze większemu zacieśnieniu więzi pomiędzy klubami. Co więcej również w 2012 roku powstała inna piękna tradycja. Przed każdym spotkaniem miedzy Parmą i Sampdorią, czy to domowym czy wyjazdowym, kibice obu zespołów wpierw gromadzą się na ulicach miasta, a następnie wspólnie w jednym pochodzie zmierzają na stadion. Z kolei w lecie 2018 roku, oba kluby ponownie zaskoczyły kibiców, uzgadniając między sobą mecz sparingowy, za pośrednictwem spontanicznej wymiany wiadomości w mediach społecznościowych.

Przy okazji majowego meczu obu zespołów, w sezonie 2018/2019, który został rozegrany na Stadio Tardini, Parma i Sampdoria wyszły z kolejną ciekawą i niezwykłą inicjatywą, stanowiącą kolejny manifest wielkiej przyjaźni, pod nazwą "BluCrociati". Polegała ona na swojego rodzaju zamianie koszulek, bowiem do spotkania zespoły przystąpiły w specjalnie zaprojektowanych strojach - Parma zagrała w niebieskich trykotach z poziomym żółto-białym pasem wzorowanych na tych używanych przez Sampdorię, która z kolei wyszła na boisko w białych koszulkach z niebiesko-czerwo-czarnym krzyżem, stanowiące oczywiste nawiązanie do "bianco crociaty". Co więcej po zakończeniu meczu oba zespoły wystawiły koszulki na specjalnych aukcjach, z których zyski Parma przekazała na szpital dziecięcy w Genui, z kolei Smapodria na szpital dziecięcy w Parmie.


 

 

EMPOLI


Empoli to oprócz Sampdorii, klub z którym Parma jest najbardziej zaprzyjaźniona. Kibice Parma oraz Empoli, nawiązali zgodę dokładnie 25 listopada 1984 roku. Wtedy to miała miejsce konfrontacja obu ekip, rozgrywana na Stadio Tardini, w ramach rozgrywek Serie B, która zakończyła się zwycięstwem Empoli 0:1.

 

BORDEAUX


Kibice Parmy i Bordeaux zaprzyjaźnili się w sezonie 98/99 kiedy to ich zespoły spotkały się ze sobą w ramach ćwierćfinału Pucharu UEFA. Mimo sporej odległości dzielącej oba miasta, kibice Parmy od czasu do czasu goszczą na meczach w Boredeaux, wspierając dopingiem swoich francuskich braci, działa to również w drugą stronę.


 

 

RAPID WIEDEŃ


Zgoda pomiędzy sympatykami Parmy oraz Rapidu Wiedeń narodziła się w listopadzie 2016 roku, przy okazji meczu Ligi Europy jaki Austriacy rozgrywali z Sassuolo. Wówczas to grupa Boys Parma 1977 przez kilka dni gościła swoich odpowiedników z Wiednia - Tornados Rapid, zaś następnie wspólnie z nimi dopingowała wiedeński zespół we wspominanym spotkaniu z Sassuolo. Od tego czasu flagi Tornados Rapid regularnie można zobaczyć na meczach Parmy i vice versa. Warto również wspomnieć, iż kibice Rapidu byli jednymi z pierwszych, którzy pogratulowali Parmie awansu do Serie A, wywieszając podczas jednego ze swoich spotkań ligowych, w maju 2018 roku, stosowny baner.


 

 

 

 

Ex Gemellaggi:

 

SPEZIA CESNEA PIACENZA

MODENA HELLAS VERONA BARLETTA


 

 

 
Copyright 2006-2020 by FCParma.com.pl