FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 34 niedziela, 3 lipca 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sampdoria-
Ponte di Legno; 16.07.2022; 17:00

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

""Bernabe i Vazquez to dwaj kluczowi, dla nas gracze. Nie mamy żadnego interesu w tym, aby się ich pozbywać. Zostają oni z nami." - Mauro Pederzoli

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5859 dni.
Napisaliśmy 18333 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 33 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

BOYS Parma 1977 - Historia

boys tlo

 

W lecie 1977 roku, a mówiąc ściślej 3 sierpnia,boys1 grupka 50 młodych kibiców Parmy, w wieku 15-16 lat, inspirowana tym co działo się w innych krajach Europy postanowiła odłączyć się od Centro di Coordinamento i utworzyć zupełnie nowe ugrupowanie kibicowskie. Głównym celem nowej grupy miało być aktywne wspieranie zespołu Parmy oraz bardziej zorganizowana kreację dopingu. I tak 3 sierpnia 1977 roku oficjalnie utworzone zostało ugrupowanie pod nazwą BOYS. W początkowych latach działalności grupa dysponowała tylko jedną flagą. Był to niebieski napis Boys na żółtym tle z obu stron otoczony żółtymi gwiazdami na niebieskim tle. Flaga ta została wykonana z tkaniny i mierzyła ponad 12 metrów.

W 1982 roku wywiązała się silna wieź pomiędzy grupą BOYS a ówczesnym napastnikiem zespołu Parmy -Massimo Barbutim. Piłkarz ten po dzień dzisiejszy nazywany jest "Idolo della Nord".

4 maja 1986 po meczu derbowym z Reggianą, na Curava Nord doszło do starć pomiędzy policją a członkami BOYS, w wyniku których rannych zostało 29 funkcjonariuszy. W wyniku tego incydentu, grupę czekały liczne represje i procesy, które miały duży wpływ na jej dalszy rozwój.

boys2Po wielu latach spędzonych w rozgrywkach Serie B i C, 27 maja 1990 roku Parma wreszcie otrzymała szanse awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W decydującym meczu Gialloblu pokonali największego rywala Reggiane. Co ważne podczas tego spotkania w ręce BOYS wpadła, najcenniejsza flaga kibiców znienawidzonych rywali, powszechnie znana jako "Ghetto". Historię przejęcia tej flagi można przeczytać tutaj

Po awansie Parmy, do Serie A, na trybunach pojawiły się flagi "Crusader ultras supporters". Materiały "CUS" w krótkim czasie tak bardzo zostały rozpowszechnione, że wielu ludzi traktowało go (niesłusznie) jako synonim "BOYS". Ta anomalia trwała aż do sezonu 1991/1992 kiedy to związek kibiców postanowił drastycznie ograniczyć stosowanie materiałów "Crusader ultras supporters".

boys3BOYS zawsze starali się iść z duchem czasu i z reguły bardzo chętnie przyswajali wszelki nowinki pojawiające się na scenie kibicowskiej w Europie. Warto wspomnieć iż jako jedna z pierwszych grup we Włoszech, przestali oni dedykować pieśni poszczególnym piłkarzom.

Awans do Serie A, był dla BOYS również sygnałem do rozpoczęcia nowych rywalizacji głównie z Romą i Juventusem. Punkt kulminacyjny nowych napięć nastąpił 6 stycznia 2005 roku, kiedy to po spotkaniu z Juventusem, na murawie Stadio Tardini starli się ze sobą kibice Gialloblu i "Starej damy".

boys430 marca 2008 roku wybierający się na mecz przeciwko Juventusowi, kibic Parmy i członek grupy BOYS -Matteo Bagnaresi, na jednym z parkingów przy autostradzie Turyn - Piacenza, został śmiertelnie potrącony przez autobus, którym jechali kibice Juventusu. W momencie śmierci popularny Bagna miała 28 lat a mecz, na który zmierzał miał być jego pierwszym po trzech latach zakazu stadionowego. Od tej pory Bagnaresi stał się dla BOSYS postacią sztandarową. W formie hołdu trybuna najwierniejszych fanów Gialloblu -Curva Nord ostała nazwana jego imieniem.

boys5Po dzień dzisiejszy, BOYS pozostają najwierniejsza, najliczniejszą i najlepiej zorganizowaną grupą kibiców Parmy. Ich doping można usłyszeć nie tylko na Stadio Ennio Tardini ale także w najdalszych zakątkach Włoch. Nie ma spotkania z udziałem Gialloblu, na którym by ich zabrakło. Choć nie zawsze członkowie BOYS zgadzają się z politykom władz klubu ich pasja i miłość do drużyny Parmy, jest na prawdę godna podziwu.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl